Yaza Merhaba
Bahar İndirimleri Başladı
Çalışma Saatlerimiz
09.00 - 00:00

İslamlar Köyü (Bodamya)

İslamlar Köyü

İslamlar köyü, Antalya ilinin Kaş ilçesine bağlı, Kalkan beldesinde yer alan bir bölgedir. Köy, Kalkan beldesine 6 km mesafededir. Doğal güzellikleri ile meşhur olan İslamlar Köyü, her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin akın ettiği bir yerdir. Yaklaşık olarak 300 yılı aşkın bir tarihe sahip olan bu yerleşim yeri, İslam Bey adında bir çobanın bu köye yerleşmesi sonucu gelişmeye başlamıştır. Arapların yoğun olarak bu köye yerleşmesi ile de köyün nüfusu gün be gün artmıştır. Köyün dışında yer alan Arap mezarlığı, Arap nüfusun çokluğu konusunda ziyaretçilere fikir verir. İlerleyen dönemde köyde Rumlar ve Türkler beraber yaşamıştır. Eski Yunancada köyün ismi "Bodamya" olarak anılır.

Tarih boyunca popülerliğini artırarak devam ettiren İslamlar Köyü, günümüzde tatil denilince akla gelen merkezlerin başında gelir. Yakın bölgede muhteşem plajlar bulunduğu gibi aileniz ya da sevdiklerinizle vakit geçireceğiniz doğa harikası mekânlar da yer alır. İslamlar Köyü villa kiralama hizmetlerinden yararlanırken bölgenin güzelliklerini yerinde görebilirsiniz. Hayalinizdeki villa tatili düşünülerek dizayn edilen villalarda unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayacağınız gibi bölgedeki gezilecek yerleri de ziyaret edebilirsiniz. Siz de deniz, kum ve güneşin yanı sıra doğal güzellikler ve tarihi mekânlara meraklıysanız, web sitemizdeki kiralık villa alternatiflerini değerlendirebilirsiniz.

İslamlar Köyü Nerede?

Türkiye'de tatil denilince akla gelen bölgelerin başında Akdeniz gelir. Akdeniz'de de Antalya ve çevresi oldukça özel bir yere sahiptir. Her geçen gün bu bölge tatil konusunda cazibesini daha da artırmaktadır. Antalya çevresinde ise şehir hayatından uzak, doğa ile iç içe bir tatil hayal ediyorsanız, Kalkan İslamlar köyü, tam da aradığınız seçenekleri sizlere sunar. Dilerseniz villa seçenekleri arasından İslamlar köyü muhafazakar villa kiralama alternatifini değerlendirebilirsiniz. Tatil severlerin dünya görüşleri de dikkate alınarak villa seçenekleri dizayn edilmiştir. Balayı villalarından geniş ailelere özel villalara kadar birçok alternatif seçenekler arasında yer alır.

Kaş İslamlar köyü, ilçe merkezinin batısında ve iç kısımda yer alan, harika güzelliklere sahip olan bir köydür. Kaş ilçe merkezi ile İslamlar köyü arası 52 km olup yaklaşık 1 saatlik seyahat süresi ile bu bölgeye ulaşılabilir. Ege Bölgesi'nin popüler tatil mekânlarından olan Ölüdeniz ve Fethiye gibi bölgelerine yakın olması nedeniyle de bu köy tatil için sıklıkla tercih edilen seçenekler arasındadır.

İslamlar köyü kiralık villa seçeneklerini değerlendirirken tüm alternatiflerin ihtiyaçlarınız düşünülerek dizayn edildiğini görebilirsiniz. Kişisel ihtiyaçlarınızın büyük bir bölümünü bulabileceğiniz villalarda dilerseniz gün içindeki zamanınızı villanın havuzunda yüzerek ya da güneşlenerek geçirebilirsiniz. Dilerseniz de deniz ya da doğa yürüyüşü gibi seçeneklerle tatilinizi çok daha cazip hale getirebilirsiniz.

İslamlar Köyü’ne Nasıl Gidilir?

Antalya Kalkan İslamlar köyü, hava yolu ya da karayolu ile ulaşım için uyun bir yerleşim yeridir. Hava yolunu kullanacaksanız, Antalya ya da Dalaman Havaalanı'nı tercih etmeniz gerekir. Antalya Havaalanı ile İslamlar Köyü arası 202 km olup yaklaşık 3 saatlik bir yolcukla buraya ulaşılabilir. Dalaman Havaalanı ise bölgeye çok daha yakındır. Söz konusu havaalanı ile köy arasındaki mesafe 119 km olup yaklaşık 2 saatlik yolculuk ile buraya ulaşılabilir.

Kara yolu ile ulaşım için ise şehirlerarası otobüs firmalarının ilgili seferlerinden istifade edebilirsiniz. Türkiye'nin hemen her noktasından Kaş ve Fethiye bölgesine otobüs seferleri düzenlenir. Bu seferlerden istifade ile bölgeye kolayca ulaşabilirsiniz.

Dilerseniz Antalya Kaş İslamlar köyü ulaşımı için özel aracınızla bölgeye gelmeyi de düşünebilirsiniz. Bu sayede civar bölgelerdeki doğal ve tarihi güzellikleri de özgürce dolaşma fırsatı bulabilirsiniz. Coğrafi konumu gereği engebeli bir bölgeye konuşlanmış olan Antalya İslamlar köyü, engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Akdeniz sahil yolundan ayrıldıktan sonra köye ulaşana kadar bol viraj ve yokuşun bulunduğu bir yoldan seyahat etmeniz gerekir. 2016 yılında yapılan asfaltlama çalışması sayesinde bölgeye ulaşım çok daha kolay hale gelmiştir.

İslamlar Köyü'nde Ne Yapılır?

İslamlar köyü, tatil konusunda önemli bir cazibe merkezi olduğu gibi aktiviteleri ile de meşhur bir coğrafyadır. Burada villa tatili yaparken bir yandan da sosyal aktivitelere zaman ayırabilirsiniz. Bu sayede tatilinizi unutulmaz kılabilirsiniz. Aktivitelerinizde doğanın nimetlerinden de yararlanarak oksijen zengini alanlardan da istifade edebilirsiniz Peki genel itibarıyla İslamlar Köyü’nde ne yapılır?

İslamlar köyündeki muhteşem zenginliği görmek adına doğa yürüyüşlerine katılabilirsiniz. Deniz, yeşil alan ve tarihi alanları yakından inceleyebilir, bu anlamda birikiminizi artırabilirsiniz. Mutfağı da oldukça zengin olan İslamlar köyünde harika yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Köyde bulunduğunuz süre içerisinde meşhur Alabalık restoranlarında deniz ürünlerini tadabilirsiniz. Akşam saatlerinde ise köy merkezinde bulunan nostaljik çay bahçelerinin huzurlu ortamlarında zaman geçirebilirsiniz. 

İslamlar, tarihi zenginlikleri ile de meşhur olan bölgelerden biridir. Burada bulunduğunuz süre içerisinde antik kentleri, arkeolojik kazı alanlarını görme fırsatı bulabilirsiniz. Köyün sizi yüzyıllar öncesine götüreceğine emin olabilirsiniz.

Tatil için tercih edeceğiniz İslamlar, meşhur plajlara da yakın olan bir bölgede konuşlanmıştır. Deniz seviyesinden 600 metre yüksekte olan köyden arabanızla dakikalar içerisinde meşhur plajlara ulaşabilirsiniz. Sıcak yaz günlerinde bu plajlardan serinlemek maksadıyla istifade edebilirsiniz. Köyün belli noktalarında doğal kaynak suyu akan çeşmeleri de bulabilirsiniz. Sıcak yaz günlerinde bu suyu tatmanız müthiş bir rahatlama hissi uyandıracaktır.

Küçük ve şirin bir köy olan İslamlar, tatil için tercih edeceğiniz çok özel alternatiflerden biridir. Burada bulunduğunuz süre içerisinde bölgenin her türlü doğal ve tarihi nimetlerinden yararlanacağınıza emin olabilirsiniz. Villa kiralama hizmeti ile lüks bir yapıda konaklarken gün içindeki zamanınızı eğlenceli aktiviteler ile değerlendirebilirsiniz. 

İslamlar Köyü Tarihi

İslamlar Köyü, köklü tarihi olan bir yerleşim yeridir. Köydeki ilk yerleşimin bu köye yerleşen Arap bir çoban ile başladığı bilinmektedir. Sonraları ise Arapların akın akın köye gelmesi ile birlikte buradaki nüfus artmıştır. Köyün adının İslamlar olmasının sebebi de köye ilk yerleşenlerin Araplar olmasıdır. Zaman içinde köyde Türkler ve Rumlar yaşamaya başlamıştır. Köyde bulunan 300 yıllık su değirmenlerinin Rumlardan kalma eserler olduğu bilinmektedir. Değirmenlerin yoğun olarak bulunduğu alan, Pavruka Çayı'nın geçtiği bölgedir.

1934 yılında Rumlar ve Türkler köyü Kaş ve Elmalı İslamları olmak üzere ikiye ayırmıştır. Elmalı İslamlarında yaz aylarında, Kaş İslamlarında ise kış aylarında yaşanmıştır. Yani halk mevsim şartlarına göre göçebe bir hayat sürmüştür.

İslamlar köyünde bulunan dağ yamaçlarında birçok kaya mezarı vardır. Lahitler ise bölgenin değişik yerlerinde dağınık vaziyette konuşludur. Göldağ tarafında birbiri ile bağlantılı halde bulunan ihtişamlı kaya mezarları yer alır.

Günümüzde ise İslamlar Köyü turizm alanında önemli yatırımların yapıldığı bir alandır. Bu kapsamda köyde ve çevresinde kurulmuş çok sayıda otel, villa ve yazlık bulunmaktadır. Siz de burada bulunan lüks villalarda unutulmaz bir tatile imza atabilirsiniz.

İslamlar Köyü Gezilecek Yerler

İslamlar köyü, Akdeniz'in doğal güzellikleri ile çevrili olan bir yerleşim yeridir. Çam ormanlarından zeytinliklere kadar mis kokulu doğanın yanı sıra deniz ve tarihi yapıtları da görebileceğiniz birçok gezilecek yer bulunmaktadır. Özellikle gezip görmeniz gereken aşağıdaki yerleri ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz.

Kalkan

Her yıl binlerce turistin ziyaret ettiği tatil beldelerin başında Kalkan gelir. Geçmişe doğru mini bir yolculuk yapmak istiyorsanız, bu balıkçı kasabasını ziyaret edebilirsiniz.

Meis Adası

Kaş'ın tam karşısında bulunan bu Yunan adasına günün belli saatlerinde kalkan teknelerle ulaşabilirsiniz. Burada bulunan harika restoranlardan gün batımını seyredebilirsiniz.

Ksanthos

Likya döneminin önemli yerleşim yerlerinden biri olan Ksanthos, belli bir dönem başkent olarak da kullanılmıştır. Bu bölgede çeşitli mezar ve lahitleri görebilirsiniz. Son derece büyük olan bu Antik kent, tarihi daha iyi anlamanız açısından sizlere yol gösterecektir.

Kekova

Kaş Limanı'ndan kalkan teknelerle Kekova'ya ulaşabilirsiniz. Koylar ile çevrelenmiş alan, kayalık olarak da adlandırılır. Bu batık şehirde su yüzeyinde kalan küçük adacıkların sizi heyecanlandıracağına emin olabilirsiniz.

Saklıkent Kanyonu

Türkiye'nin en uzun kanyonu olarak da bilinen Saklıkent Kanyonu, sarp kayalıkların ve ağaçların bulunduğu bir alandır. Çeşitli etkinliklerin yapıldığı bu alanda adrenalin sporlarının da yapıldığı bilinmektedir. Kanyonun ortasından akan akarsu üzerinde dilerseniz rafting de yapabilirsiniz.

Fethiye

Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Fethiye, gezilecek yerleri başlı başına bünyesinde barındırır. Kelebekler Vadisi, Şövalye Adası, Likya Yolu, Ölüdeniz gibi doğa harikası alanları Fethiye'de görebilirsiniz. En az bir gününüzü Fethiye için ayırmanızı tavsiye ediyoruz.

Kaleköy

Antalya'nın Demre ilçesinde bulunan bu Antik kent, "Simena" adıyla da anılır. Denizvyolu ile ulaşımın sağlandığı Antik kent, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken çok özel bir alandır. Antik kentte bulunan tiyatro, mezar ve tapınaklar günümüzde kadar ulaşmayı başarmıştır. Bölge, oldukça küçük bir alanda konuşlu olsa da tarihe küçük bir yolculuk yapmanıza destek olacaktır.

İslamlar Köyünün Doğası

İslamlar köyünün turizm açısından bir cazibe merkezi haline gelmesinde muhteşem doğasının katkısı büyüktür. İslamlar köyü doğası ve yeşili ile meşhurdur. Sık ormanlıkların bulunduğu bölgede piknik ya da doğa yürüyüşleri gibi sosyal faaliyetlere katılabilirsiniz. Villa tatiliniz esnasında dışarıya adım attığınız andan itibaren kendinizi doğa ile iç içe bulacaksınız.

Doğa yürüyüşlerini daha kapsamlı icra etmek istiyorsanız, Kalkan merkezde yapılan trekking rotalarını takip etmeyi de düşünebilirsiniz. Son derece profesyonel şekilde icra edilen yürüyüş aktivitelerinde muhteşem doğayı yakından görebilirsiniz. Tarihi Likya Yolu üzerinde yapılan yürüyüş güzergâhlarında uygarlığın yaşam alanı ile ilgili fikir edinebilirsiniz.

Akdeniz, deniz, güneş ve kumsalının yanı sıra doğal güzellikleri ile de ön plana çıkan bölgelerden biridir. Akdeniz Bölgesi'nde tatil ve doğa için değerlendireceğiniz özel alanlardan biri olan İslamlar, bu anlamda taleplerinize en iyi şekilde karşılık verecektir. Kısa bir araştırma ve aktivite planlaması ile tatilinizi dolu dolu geçirebilirsiniz. Adrenalin, doğa ve konforla iç içe olacağınız tatil döneminde hayatınızın en eğlenceli sürecini geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Tatil Villam alternatifleri arasında denize yakın olan villalardan doğa ile iç içe olan yapılara kadar birçok seçenek bulabilirsiniz. Tercih ettiğiniz villanın yeşil alanlara yakın olması durumunda muhteşem doğanın tadına varabilirsiniz. Özellikle yazın sıcak iklim koşullarında, doğanın yarattığı serinlikten en iyi şekilde istifade edebilirsiniz.  

İslamlar Köyü’ne Yakın Plajlar

İslamlar, denize sıfır bir alanda konuşlu olmasa da aracınızla kısa sürede önemli plajlara ulaşabilirsiniz. Akdeniz'in berrak türkuaz denizi ve güneşinin tadını bu plajlarda çıkarabilirsiniz. Çevrede birçok plaj bulunsa da turizm açısından en önemli iki plajdan bahsetmek gerekir. Bunlar Kaputaş ve Patara Plajlarıdır.

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı, dünyanın en önemli plajları arasında gösterilir. Sunduğu deniz keyfi, manzarası ve doğal yapısı ile bu plajda eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. İslamlar köyünde konaklamayı tercih edenlerin yanı sıra Kaş, Kalkan ve Üzümlü köyü gibi alanlarda konaklayan tatil severler de deniz için öncelikle bu plajı tercih ederler.

Plaj, doğal görünümünü korumasını civarda herhangi bir işletme olmamasına borçludur. İşletme bulunmadığı için buraya gelirken plaj malzemeleri, yiyecek içecek gibi şeyleri yanınızda getirmeniz gerekir. Vadiden akıp denize ulaşan soğuk su, denize çok daha özel ve nostaljik bir hava katar.

Patara Plajı

Türkiye'nin en uzun plajı olma özelliğine sahip olan Patara Plajı, muhteşem kumsalı ile görenleri kendine hayran bırakır. Plaj, aynı zamanda karetta karetta kaplumbağalarının da üreme alanıdır. Burada bulunduğunuz süre, kaplumbağaların üreme dönemine denk geliyorsa plaja yumurtalarını bırakan kaplumbağaları da görebilirsiniz.  

Patara Plajı, deniz için tercih edebileceğiniz çok özel yerlerden biridir. Burada bulunduğunuz süre içerisinde plajın hemen yanında bulunan Antik kenti de ziyaret edebilirsiniz. Bir yandan denizin tadını çıkarırken Antik kent ziyareti ile kültürel birikiminizi artırabilirsiniz.

İslamlar Köyünde Ne Yer Ne İçerim?

Tatil bölgesi denildiğinde akla gelenlerden biri de nerede ne yenileceği konusudur. Tatil söz konusu olunca lüksün yanında ihtiyaçlar da son derece önemlidir. Sizin ve sevdiklerinizin moral ve motivasyonunun yüksek tutulması için değerlendireceğiniz birçok yeme-içme mekânı İslamlar köyü içinde sizleri bekler. Alabalık restoranlarının yoğun olduğu bölgede diğer deniz ürünlerini de tadabilirsiniz. Bunun yanında harika kahvaltıları ile meşhur olan küçük restoranların varlığı da dikkat çeker.

İslamlar köyünde yeme-içme seçenekleri arasında bölgenin doğal tatlarını da saymamız gerekir. Bölge halkının kendi üretimi olan meyve, sebze, zeytin, peynir, bal gibi ürünleri satın alarak villada kendi hazırladığınız kahvaltı ve yemeklerde harika tatlar elde edebilirsiniz. Ayrıca kahvaltılarınızı, köy ekmekleri ile çok daha leziz hale getirebilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza uygun şekilde dizayn edilen villa seçeneklerinde mutfak ihtiyaçlarınız dahi düşünülmüştür. Villadaki temel mutfak malzemelerini kullanarak kendi yemeğinizi kendiniz hazırlayabilirsiniz. Lüks villaların avantajlarından en iyi şekilde istifade edebilirsiniz. Tatil Villam'ın cazip kampanyalarından istifade ile tatil ihtiyacınızı bütçe dostu maliyetlerle karşılayabilirsiniz. Muhteşem villa seçenekleri Tatil Villam ile çok yakınınızda.İletişim
Beni Ara
Fırsatlar Bölgeler Villa Türleri Destek