Yaza Merhaba
Bahar İndirimleri Başladı
Çalışma Saatlerimiz
09.00 - 00:00

Aralık Ayında Keşfedilecek En güzel Yerler!

Aralık Ayında Gidilecek Yerler

Ülkemizde son dönemlerde kış turizminin yaygınlaşmaya başladığını söylemek mümkün. Fakat kendinizi, kış tatili ile özdeşleşmiş olan bölgelerle sınırlandırmak zorunda değilsiniz. Bunun yerine, kış aylarındaki özel atmosferiyle sizi kendine hayran bırakacak kıyı bölgelerine yönelebilirsiniz.

Plajlarıyla nam salan Akdeniz ve Ege bölgelerini aralık ayında ziyaret etmek, sadece birkaç ay öncesinde büyük kalabalıkların yer aldığı beldelere farklı bir gözle bakmak, sizce de kulağa oldukça heyecan verici gelmiyor mu? Yapacağımız aralık ayı tatil önerileri sayesinde Akdeniz ve Ege bölgelerine damga vuran turistik yerleri, ağırlıklı olarak tarihi ve kültürel yönleriyle de tanıma şansı bulabilirsiniz.

Her mevsimin bir başka güzellik sunduğu bu destinasyonları detaylı olarak gezmek ve elbette bu süreçte konforlu bir şekilde konaklamak için villa seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Bu anlamda sizlere aralık ayında kış tatil önerileri sunarken diğer yandan da kapalı havuzlu villa opsiyonları hakkında da bilgiler vermeye çalışacağız. Dilerseniz şimdi, aralık ayında keşfetmeye değer en güzel yerleri daha yakından inceleyelim.

Aralık Ayında Villa Tatili Yapabileceğiniz En İyi 5 Tatil Yeri

Kış mevsimini karşılayan ilk ay olan aralık, beraberinde kartpostalları andıran fotoğraf karelerini getirir. Dört mevsimi keskin hatlarla yaşayan bir coğrafyaya sahip olduğumuz için her birimiz oldukça şanslıyız.

Türkiye’de tatili bu sayede sadece yaz ayları ile sınırlandırmak mümkün değil. Siz de kış aylarında gezmeyi ve yeni yerler görmeyi sevenlerdenseniz, gürültüden ve şehrin kaosundan uzak bir atmosfer sunan beldelere farklı bir pencereden bakmayı deneyebilirsiniz. Kârın verdiği tarifsiz huzur, yağmurun yarattığı dinginlik hissi ve elbette şömineden gelen çıtır çıtır sesler, kışı benzersiz kılan unsurların başında geliyor.

Ege ve Akdeniz bölgelerinde yer alan sahil bölgelerine aralık ayında gelerek, sürekli kabalalık görmeye alıştığınız o harika yerleri farklı bir gözle değerlendirebilirsiniz. Tüm gözlerden ve gürültüden uzakta, denizin ve cenneti andıran doğanın sadece size kaldığı hissiyle mükemmel bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Bu süreçte dilerseniz yerden ısıtmalı kiralık villa seçeneklerinden yararlanarak konfor düzeyinizi önemli ölçüde artırabilirsiniz.

Fethiye

Aralık ayında keyifli bir tatil yapmak adına değerlendirebileceğiniz yerlerin başında hiç şüphesiz ki Fethiye geliyor. Fethiye’nin Ege ve Akdeniz arasındaki o ince çizgide konumlanması, burayı iki kültürün izlerini bünyesinde alan ayrıcalıklı bir bölge haline getiriyor. Kış aylarında Fethiye, size Muğla’nın farklı bir yüzünü gösteriyor. Sitemizde yer alan yerden ısıtmalı kiralık villa seçeneklerinden yararlanarak bölgede keyifli bir kış tatili yapabilirsiniz. Peki Fethiye’ye bu mevsimde geldiğiniz zaman sizi hangi güzellikler bekliyor olacak?

Sadece Fethiye Ölüdeniz’i kış mevsiminde görmek için bile yüzlerce kilometre yol katetmeye değer.  Yerli ve yabancı turistlerin her daim gözdesi olan Ölüdeniz, size benzersiz bir manzara olanağı sunacaktır. Bölgenin tarihi güzelliklerini yerinde keşfetmek için listenin başına Fethiye Kalesi’ni dahil edebilirsiniz. Öte taraftan Fethiye Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ederek Fethiye’de yaşayan pek çok medeniyete dair kapsamlı şekilde bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kış aylarında merkezde bulunan Paspatur Çarşısı ve Şemsiyeli Sokak da aynı şekilde kendine has atmosferiyle size huzur verecek yerler arasında. Son olarak Şövalye Adası, Gemile Adası, Darboğaz Koyu, Gizlikent Şelalesi, Katrancı Koyu Tabiat Parkı, Pınara Antik Kenti gibi yerleri de ziyaret edebilirsiniz. Bu arada Fethiye’nin, Likya Yolu’nun bir bölümüne de ev sahipliği yaptığını anımsayalım. 

ölüdeniz

Muğla 

Türkiye’de yaz tatili denildiği zaman akla gelen yerlerin başında tabii ki Muğla geliyor. Fakat Muğla’yı kış aylarında gezenlerin bu konudaki ezberleri tamamen değişebiliyor. Çünkü Muğla’yı sadece harika plajları ve yemyeşil doğası ile sınırlandırmamız buraya büyük bir haksızlık olacaktır.

Köklü bir tarihi mirasa sahip olan Muğla; aynı zamanda müzeleri, tabiat parkları, çarşıları, hareketli gece hayatı, kendine has yeme içme kültürü, Antik kentleri ve özgün mimariye sahip evleriyle fark yaratıyor. Yaz aylarında genellikle ziyaretçilere denize odaklı oldukları için buradaki birçok güzelliği es geçebiliyor. Oysa bölgeye aralık ayında gelen bir ziyaretçi; Muğla şehrini farklı bir bakış açısıyla keşfetme şansı bulabiliyor. Muğla’da Knidos Antik Kenti, Bodrum Kalesi, Saklıkent Kanyonu, Köyceğiz, Sedir Adası, Kabak Koyu başta olmak üzere birçok güzelliğe yerinde tanıklık edebilirsiniz.

Muğla; bilindiği gibi Datça, Bodrum, Fethiye, Marmaris, Milas ya da Ula gibi oldukça popüler ilçeleri bünyesinde barındırıyor. Her biri ayrı ayrı onlarca tatil beldesini ve güzelliği içinde barındıran Muğla’yı doya doya keşfetmek için ısıtmalı havuzlu villa konforunda konaklayabilirsiniz.

Bodrum

Aralık ayında Ege’de gezilecek yerler arasında elbette Bodrum’a özel bir parantez açmamız gerekiyor. Muğla’nın en popüler ilçelerinden biri olan Bodrum, genel kanının aksine 12 ay boyunca ziyaret edilebilecek bir yer. Aralık ayı içerisinde sevdiklerinizle beraber Bodrum’a geldiğinizde bölgenin sembollerinden biri olan Bodrum Kalesi’ni listenizin başına alabilirsiniz. Diğer yandan Dünyanın Yedi Harikası’ndan biri olarak kabul gören Halikarnas Mozolesi’ni de çıplak gözle görmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Deniz altının gizemine ilgi duyanlardansanız Bodrum Sualtı Müzesi’ne şans verebilirsiniz. Bodrum Antik Tiyatrosu, Mindos Kapısı, Zeki Müren Müzesi, aynı şekilde ilçede tanıklık edebileceğiniz kültürel mekanlar arasında yer alıyor. Bu arada kış aylarında; Bodrum’un sıcacık insanlarını içinde barındıran Etrim ve Karakaya gibi popüler köylere doğru yol alabilirsiniz. Buraya geldikten sonra “Bodrum’da kış başkadır” diyenlerin arasına katılacağınızdan emin olabilirsiniz.

Marmaris 

Muğla’nın bir diğer ilçesi olan Marmaris, haziran, temmuz ve ağustos aylarında rekor düzeyde yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırlıyor. Sonbahar aylarında da belli oranda kalabalık olan Marmaris, aralık ayı ile beraber müthiş bir sessizliğe bürünüyor. İşte o dinginliği seven ve doğa ile kucaklaşmak isteyen gezginler, Marmaris’e yaz aylarında değil de kış aylarında gitmeyi tercih ediyor. Marmaris’e aralık ayında geldiğinizde buranın bambaşka bir yüzünü görme fırsatı edinebilirsiniz.

Gezi süreciniz boyunca Marmaris kurabiyesi, çam kolonyası, el yapımı dondurma, kıyam tatlısı gibi yöreye özgü lezzetleri tadabilirsiniz. Ayrıca Marmaris’teki köylerini ziyaret edebilir, perşembe ve pazar günleri kurulan yöresel pazarda alışveriş yapabilir, Marmaris Milli Parkı’nda ya da Kanuni Yolu’nda bol oksijenli yürüyüş turları yapabilirsiniz.  Bu arada Marmaris’te toplamda 12 ayrı Antik kent olduğunu da anımsatalım. kalkan

Kalkan

Kalkan, Akdeniz’de kışın gezilecek yerler kapsamında öncelikli olarak değerlendirilir. Yaz aylarının genel olarak gözdeleri arasında yer alan Kalkan’a kış aylarında da şans vermeyi ihmal etmeyin. Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı bir bölge olan Kalkan, merkezin yaklaşık olarak 25 km uzağında konumlanıyor. Kalkan’ı zamanında Likyalıları konuk eden Meis’li tüccarların kurduğu tahmin ediliyor. Toplamda 3 bin yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Kalkan, aradan geçen bunca zamana rağmen bakir ve korunaklı kalmayı başarmış durumda.

Deniz kaplumbağalarına ev sahipliği yapan dünyaca ünlü Patara ve Kaputaj plajlarına farklı bir mevsimden bakınca, bunu her sene tekrar etmek isteyeceksiniz. Bölgede bulunan Patara Antik Kenti ve Xanthos Antik Kenti gibi iki özel değere yerinde tanıklık ederek, kültürel mirasın boyutlarını çok daha iyi kavrayabilirsiniz. Kalkan bölgesinde ihtiyaçlarınıza ya da beklentilerinize uygun koşullar sahip kapalı havuzlu villa seçenekleri için sitemizi inceleyebilirsiniz.

kalkan

İletişim
Beni Ara
Fırsatlar Bölgeler Villa Türleri Destek