Yaza Merhaba
Bahar İndirimleri Başladı
Çalışma Saatlerimiz
09.00 - 00:00

Cennet Koyu Plajı

Cennet Koyu Plajı Nerededir?

Sarp kayalıkların ve taşlı bölgelerin yer alığı koylardan ise doğal güzellikleri ve plajları ile ön plana çıkan koyları tercih ediyorsanız Cennet Koyu tam anlamıyla istediğiniz deneyimi size sunacak türden bir bölge olma özelliği taşıyor. İsmi gibi tam bir cennet atmosferine sahip olan koy alanının yeşil ve mavi karışımı ile vaat ettiği huzur ise doğa sevenlerin tümünü mutlu edecek cinsten. Dolambaçlı yollar içerisinden müthiş manzaraya doğru inişe geçtiğiniz koya giderken tüm canlılığı hissettiren bir yapıda el değmemiş alanlar mevcut. Girişlerin herhangi bir ücrete tabii tutulmadığı bölgede kamp alanları ve karavan sahiplerinin rahatlıkla konumlanabilecekleri geniş alanlar da şehrin hengamesinden kaçmak isteyenlerin yüzlerini güldürüyor. Ziyaretçi sıklığının özellikle yaz aylarında arttığı plaj alanını günübirlik gelen yerli halk, farklı bir şehirden gelen yerli turistler ve yurtdışından gelen yabancı turistler değişen vakit geçirme süreleri ile değerlendiriyorlar. Koy alanlarında deniz temizliğinin oldukça önemli olduğu ülkemizde ''Mavi Bayraklı Plaj'' listesi içerisine dahil olan denizlerden birisi de bu bölge olarak belirlenmiş durumda. Ailelerin ziyaret edebilmeleri için uygun olan sığ deniz derinliği, berrak ve ılık suyu ile serinlemek isteyenleri kucaklayan koyun içerisinde herhangi bir işletme bulunmuyor. Buna karşılık olarak bölgede kamp yapanların ve diğer ziyaretçilerin aperatif ya da atıştırmalık gıda ihtiyaçlarını karşılamaları için özellikle gün içerisinde plaja gelen mini tezgah ürünleri mevcut. Gündelik ihtiyaçlara yönelik fazla seçeneği olmayan Cennet Koyu, doğa ile baş başa kalarak kendini tazelemek isteyenler için oldukça harika bir alan olarak ön plana çıkmakta. Denize girmeyi tercih etmeyen kitleler için ise Likya Yolu gibi doğa yürüyüşlerine ilham verecek nitelikte bazı yürüyüş alanları da koy bölgesi sınırları içerisinde yer almakta. Habitatının dillere destan olduğu bu bölgenin tıpkı girişinde olduğu gibi koy bölgesine demir atacak olan tekneler için de herhangi bir ücret talebi bulunmamakta. Karadan ulaşımın oldukça kolay ve kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilebildiği bu cennet plajın dalgasız sularından da bölgeye ziyaret sağlanabilmekte. Araç ile ziyaret edecekler için bir park alanında bulunması plajın sunduğu avantajlar içerisinde özellikle aileler ve kalabalık gruplar için çeşitli avantajları da doğa sevenlere sunmakta.

Tatil Villam'ın birbirinden cazip günlük kiralık yazlık villa seçenekleri ile muhteşem bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Sizlerin lüks içerisinde harika bir tatil geçirmenize yönelik dizayn edilen villalarımızda kendinizi evinizin konforunda hissedebilirsiniz.

Doğal güzellikleri ile hem yerli hem de yabancı medya organlarında, internet ünlülerinin vloglarında ve herkesin dilinde olan Muğla'nın Bodrum şehrini saklı bölgelerinden birinde olan plajın son zamanlarda ünü hızlı bir şekilde yayılmakta. Ormanlık bir bölgenin içinde bulunan bu koy, ''Bodrum İstiridyesi'' içerisinde saklı olan bir inci gibi daha fazla doğa sever tarafından keşfedilmeyi ve unutulmaz huzur deneyimi sunmayı sabırsızlıkla bekliyor. Türkbükü bölgesine de yakın olan Bodrum Cennet Koyu Plajı, haritada Göltürkbükü bölgesinin tam olarak sağ tarafında kalıyor. Bodrum'dan ve çevre bölgelerden kısa bir süre içerisinde ulaşılabilen bu alanın, Fethiye'den gelen tekne turları için de gözde bir ziyaret alanı olarak ön plana çıktığı biliniyor. Kitabınızı okuyup güneşlendiğinizde biraz uzak mesafeden teknelerin koyu şenlendirdiğini görürseniz şaşırmayın.

bodrum cennet koyu

Cennet Koyu Bodrum Nasıl Gidilir?

Cennet Koyu, Bodrum'a oldukça yakın bir mesafede fakat havaalanından bu bölgeye direkt bir araç bulunmuyor. Şehir merkezinden de toplu taşıma aracı ile gidilemeyen bölge için, belirli bir noktaya kadar toplu taşıma ile ulaşım sağlayarak sonrasında taksi ile kısa bir süre içerisinde bölgeye ulaşabiliyorsunuz. Kişisel aracı ile koya doğru yola çıkacak olanların bölgeye ulaşmaları nispeten daha kısa bir süre içerisinde gerçekleşebiliyor. Türkbükü'nden bu bölgeye geçecek olan ziyaretçiler için ise mesafe daha da kısalıyor. Çünkü Cennet Koyu ile Türkbükü arasında 3 kilometrelik bir mesafe bulunuyor. İki bölge arasında mesafenin bu denli kısa olması turistik ziyaretler için ve çeşitli alanların kısa bir süre içerisinde deneyimlenebilmesi için çok büyük bir avantaj sunuyor. Bölgeye gidiş şekli karavan ile olacaklar için ise değişen hiçbir ekstra durum olmuyor. Hatta park alanı açısından yer bulamamak gibi olumsuz bir deneyim yaşamadan bölgeye kolaylıkla erişim sağlayabiliyorlar. Cennet Koyu'na gidişlerde kullanılan bir diğer yol ise deniz ulaşımı olarak öne çıkıyor. Sakin ve berrak suları ile göz alıcı şekilde bir manzaraya sahip olan koya kişisel tekneler ve yatlar ile ulaşım sağlanabiliyor. Toplu organizasyonların yapıldığı tur tekneleri ise deniz yolu ile yapılacak ziyaretler için sıklıkla tercih edilen bir yöntem. Fethiye bölgesinden kalkarak bu alanda da kaliteli vakit geçirmeye imkan tanıyan tur tekneleri ulaşım yöntemi olarak öne çıkıyor. Nasıl gidilirse gidilsin yolun sonu muhakkak huzura çıkıyor!

Cennet Koyu Plajı Özellikleri

Cennet Koyu plajında kusursuz bir tatil deneyimi yaşamanız mümkün. Daha önce neden gelmedim? Sorusunu kendinize soracağınızı söyleyebiliriz. İsminden de anlaşıldığı gibi masmavi denizi ve tertemiz kumsalıyla cennete taş çıkartan bu koyda koskoca bir senenin yorgunluğunu atmamanız için hiçbir neden yok. Kendinizi adeta Maldivler'de hissedeceğiniz Cennet Koyu'nun özelliklerini şu şekilde inceleyebiliriz;

  • Tertemiz, berrak, ılık ve dalgasız bir deniz deneyimi sunan bölge hem yetişkinler hem de aileler için mutluluğa kulaç atma imkanı sunuyor.
  • Göz alıcı doğası ve eşsiz manzarasına eşlik eden ormanlık alanların varlığı, bölgeye yalnızca serinlemek için gelenlerin aksine doğa yürüyüşleri ile kendini tazelemek için gelenleri de kucaklıyor. Ağaçlarla çevrili olan tüm bu alan boyunca ziyaretçileri unutulmaz doğa deneyimleri bekliyor.
  • Sığ olan denizi sayesinde balık tutmak isteyenler için farklı bir bireysel aktivite imkanı sunuyor. Bölgede ister koy alanından ister tekneden olsun balık tutmak ziyaretçiler için dinlendirici olan etkisi ile favori etkinlikler arasında ilk sıralarda yer alıyor.
  • Plajın mavi bayraklı olması ile bölgeye gelen ya da gelecek olan ziyaretçilerin aklında sağlıklarına dair herhangi bir soru işareti oluşması mümkün dahi olmuyor. Gelen turistler gönül rahatlığı ile denizde oldukları her dakikanın keyfini çıkararak bölgeden keyifli bir şekilde ayrılıyorlar.
  • ''Cennet Koyu nerede?'' diye yol soranlardan bazıları da doğa ile huzuru yakalamak isteyen kampçılar. Koyun plajı içerisinde yer alan kamp alanı oldukça geniş bir alan olması ile biliniyor. Birkaç gün için oldukça kaliteli bir deneyim sunan bu alanda elektriklerin ve çeşitli işletmelerin olmaması ise tercih edilme sebeplerinden birisi olarak ön plana çıkıyor. Koy alanının ve çevresinin dinlendirici etkisine pozitif değer katan bu plaj, kampçılar için de kaçırılmayacak bir huzur noktası olarak oldukça değerli.
  • Plaja günü birlik ziyaret sağlayan ya da kamp yapan ziyaretçilerin kullanabilecekleri herhangi bir tuvalet ya da duş alanı bulunmamakta.
  • Ziyaret süreleri uzun olacak kampçıların ya da günübirlik ziyaretçilerin bölgede ateş yakmasına kesinlikle izin verilmiyor. Bunun sebebi ise alanın her yanının ağaçlar ile çevrili olması. Buradan Cennet Koyu Plajı'nın doğanın dengesini korumaya çalıştığını ve yeşili önemsediğini anlayabiliriz.
  • Çevresinde herhangi bir tesis bulunmayan Cennet Koyu'na yakın denilebilecek bölgeler içerisinde kişilerin tercihlerine göre seçim yapabilecekleri çeşitli konaklama alanları bulunuyor. Koya yakın olan bu alanlarda konaklama yapılarak bölge tamamı ile birkaç günde gezilebiliyor.
  • Tüm çevresi sık ağaçlarla ve deniz ile çevrili olmasına rağmen koyda her operatörün telefon hattı sorunsuz bir şekilde çekiyor. Böylelikle ziyaretçiler herhangi bir iletişim sorunu yaşamadan kaliteli bir zaman geçirebiliyor. Hatların sorunsuz çekmesi internet yayıncıları için de oldukça avantajlı bir özellik olarak ön plana çıkıyor ve bölgenin popülaritesi gün geçtikçe tüm dünya tarafından bilinir seviyeye doğru çıkmaya devam ediyor.
  • Sakin ve huzurlu atmosferi ile ise ruhunu tazelemek isteyenler için izole bir ortam sunan bölge bu özelliğini muhafaza etme konusunda aldığı önlemler ile oldukça başarılı olacak gibi görünüyor.

 

Bodrum’da Nerede Kalınır?

Konaklamanızı nasıl yapacağınızın tüm tatil planlarınız için önemli olduğunun farkında olan TatilVillam , bu konuyu sizler için daha rahat bir hale getirmeyi amaçlayan bir işletme olarak çeşitli avantajlar sunuyor. Bodrum'da yatığınız planlara göre belirleyeceğiniz konaklama alanı içerisinde tüm ihtiyaçlarınızın sorunsuz ve eksisiz bir şekilde gözetildiği villaları siz değerli konuklarına sunarak unutulmaz tatil anılarınıza değer katmayı amaçlıyor. Bodrum'da kiralık villa arayışınız için en seçkin alanları sunmasının yanı sıra güvenilir villa kiralama yöntemleri ile de ek değerler sunmaya devam ediyor. Tercih etme kriterleriniz açısından birden fazla seçenek sunan villalar arasında dilediğiniz seçimi yapma sürenizi de filtreleme yöntemleri ile en aza indiren site sayesinde birçok seçenek arasından size en uygun olan evi kısa zamanda kiralayabiliyorsunuz. Sunulan filtreler arasında ise kişi sayısı, konum, oda sayısı, fiyat aralıkları, takvim seçenekleri, özel havuzlu, bahçeli, deniz manzaralı, vb. daha birçok kriter bulunuyor. Rezervasyon konusunda da zaman kolaylığı tanıyan iletişim kutusu ile öne çıkan Tatil Villam unutulmaz deneyimleriniz için sizleri konuk etmeyi bekliyor. Bu seneki tatilinizde kaliteyi, konforu ve huzuru bir arada bulma fırsatını kaçırmamak için bir an önce Tatil Villiam'ı ziyaret etmenizi öneriyoruz. Üstelik bu unutulmaz tatil deneyimini size özel fırsatlar kapsamında elde etmeniz de mümkün. Fırsatlardan haberdar olabilmeniz adına sadece web sayfamızı düzenli periyotlarla takip etmeniz yeterli. Tatil Villiam'ın tatilinizi her anlamda kusursuz kılabilmek adına çalışmalarını sürdürdüğünü unutmayın!İletişim
Beni Ara
Fırsatlar Bölgeler Villa Türleri Destek