Yaza Merhaba
Bahar İndirimleri Başladı
Çalışma Saatlerimiz
09.00 - 00:00

Kekova - Simena - Üçağız

Kekova – Simena – Üçağız üçlüsü bölgenin en çok sevilen noktalarındandır: batık şehir, Simena, Türkiye sahillerinin muhakkak ki en meşhur ve en güzel noktalarından biridir. "Kekova" ismi, adayı kaplayan kekiklerden gelir ve Kekova Adasını, Kaleköy ve Üçağız köylerini, tarihi Simena, Teimussa ve Tersane kentlerini içerir.

 

Küçük bir Akdeniz balıkçı köyü olan Üçağız turizmin nimetlerinden yararlansa da kadınlarının hala balık avlamayı sürdürdükleri özgün bir yerleşimdir. Hem Kekova tekne ve kano turlarının başlangıç noktasıdır, hem de Mavi Yolculukların önemli bir durağıdır. Pansiyonlar ve hediyelik eşya satan dükkanlar bulunur. Köylü kadınlar kendi elleriyle yaptıkları yazma ve diğer hediyelik eşyaları tezgahlarda sergileyerek satarlar.

 

Kaleköy e (Simena) sadece deniz yoluyla ulaşılabilir. Karadan ulaşım, Likya Yürüyüş yolu içerisinde yer alan Üçağız Kaleköy arasındaki yürüyüş yolu ile yapılabilir. SİT alanına dönüştürüldüğünden beri yeni yapılaşmaya izin yoktur ve eski mimari doku bu sayede korunmuştur. Eski Likya medeniyetine kadar uzanan tarihçesi, Haçlı seferleri sırasında yeniden inşa edilen kalesi, lahit mezarların yer aldığı nekropolü ve denizin içinde suların arasında dikilen mezarları ile görmeye değer köşelerden biridir. Kalenin içinde en küçük Likya tiyatrosu yer alır. Seksen kişilik bu tiyatronun özelliği yekpare bir kayadan oyulmuş olmasıdır.

 

Kaleköy ün tam karşısında Kekova Adası ve Batık Şehir yer alır. M.S. 141 ve 250 yıllarındaki depremlerle şehir suya batmış, ada ise ana karadan ayrılmıştır. Kanolarla veya altı cam teknelerle suyun altındaki kalıntıları izlemek mümkündür.

Tatil Villam'ın birbirinden cazip günlük kiralık yazlık villa seçenekleri ile muhteşem bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Sizlerin lüks içerisinde harika bir tatil geçirmenize yönelik dizayn edilen villalarımızda kendinizi evinizin konforunda hissedebilirsiniz.

İletişim
Beni Ara
Fırsatlar Bölgeler Villa Türleri Destek