Yaza Merhaba
Bahar İndirimleri Başladı
Çalışma Saatlerimiz
09.00 - 00:00

Safari Turu

Türkiye'nin en güzel bölgelerinden biri olan Fethiyede, zengin bir tarih, nefes kesen manzaralar ve muhteşem bir akdeniz iklimi ile, kısa veya uzun tatil maceraları sunuyor. 4X4 safari ile Türkiye doğasını apayrı bir şekilde keşfedin. Dağ ve denizde farklı yaşam tarzlarını keşfedin ve insanlar tanıyın.

Safari turları, doğanın ve tarihi güzelliklerin gizemli dünyasına adım atmak için kaçırılmaz bir fırsattır. Çeşitli acenteler tarafından gerçekleştirilen bu turlar ile kişiler, benzersiz deneyimler elde etme şansı yakalarlar. Gerek dünyada gerekse ülkemizde son derece popüler hale gelen bu turlar sayesinde tura katılanlar, hayatlarına yeni bir bakış açısı kazandırabilirler. Şehir hayatının bunaltıcı havasından uzaklaşmak isteyen kişiler, jeep safari turu seçenekleri ile doğanın kucağına kendilerini bırakabilirler.

Ülkemizde; Fethiye, Marmaris gibi tatil beldelerinde günlük aktivite olarak sürdürülen bu turlar, konvoy halinde ilerleyerek, çeşitli güzellikleri gözler önüne sermeyi hedefler. Bir hafta sonu kaçamağı olarak yoğun ilgi gören bu turlar sayesinde enerjinizi tazeleyebilir, haftaya yenilenmiş bir şekilde başlayabilirsiniz.

Safari turu fiyatları, çeşitli firmalar arasında farlılık gösterebilir; ancak genel olarak bu ücret rehberlik hizmetlerini, otel transferini, öğle yemeğini ve sigortaları karşılamaktadır. Bu sebeple, safari turu ücretleri, çoğunlukla uygun fiyatlı olarak görülebilir.

 Safari

Foto1.Jeep ile Safari Turu

 

Safari Turu Nedir?

"Safari nedir?" sorusuna cevap vermeden önce, safari kelimesinin sözlük anlamına göz atalım. Safari, kelime anlamı itibariyle "yolculuk" demektir. Ancak safari turları, safari kelimesinin genel anlamından ziyade, daha spesifik anlamda bir yolculuk türüne işaret eder. Bu yolculuklar, doğanın güzelliklerini ve gizemli dünyasını gözler önüne sermek amacıyla düzenlenmiştir ve çoğunlukla jeepler ile gerçekleştirilir.

Jeep sayesinde girilmesi ve aşılması zor yollar kolayca aşılır ve doğanın bilinmeyenleri bu sayede keşfe hazır hale gelir. Safari turları dünya genelinde ve ülkemizde oldukça popülerdir. Türkiye'de bu turların düzenlendiği yerler; Fethiye, Kaş ve Antalya olarak sıralanabilir. Çoğunlukla nisan ve ekim ayları arasında düzenlenen bu turlara, her gün ulaşmak mümkündür. Çalışanlar için bu turlar, hafta sonu kaçamağı olarak son derece çekici bir seçenektir.

Safari Turu Nasıl Yapılır?

Safari turu yapabilmek için öncelikle bu alanda hizmet veren acenteler ile iletişime geçmek gerekir. Nisan ve ekim ayları arasında düzenlenen bu turlara, hemen her gün katılabilmeniz mümkündür. Tur, genellikle jeeplerle gerçekleştirilmektedir ve ortalama olarak 09:00 ile 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Ancak bu zaman aralıkları, farklı şirketler arasında değişiklik gösterebilir. Bu ortalama zaman dilimi içerisinde jeepler, konvoy halinde belirledikleri güzergâh üzerinde ilerler.

Profesyonellerin yönlendirmesi doğrultusunda gerçekleştirilen bu turlar, çoğunlukla rehber hizmeti de sunarlar. Bu sayede doğada karşılaşılan güzellikler, bir uzman görüşü ile desteklenerek genel kültür bilgisi haline gelebilmektedir. Safari turları, ülkemizde birçok farklı bölgede faaliyet göstermektedir. Bunlar arasında; Fethiye safari turu popüler seçenekler arasında yer alırken, onu izleyen Marmaris ve Kaş da oldukça çekici alternatifler arasında bulunur.

Fethiye Safari Turu

Fethiye, Muğla'ya bağlı 13 ilçe arasında yer alan oldukça gözde bir tatil beldesidir. Doğal güzellikleri ile adından sıklıkla söz ettiren ve dünyanın her yerinden turiste ev sahipliği yapan Fethiye, safari turları ile de turistlerin gözdesi haline gelmiştir. Fethiye jeep safari turları, çoğunlukla Ölüdeniz çıkışlıdır ve gün boyunca devam eder. Safariler yalnızca jeep ile gerçekleştirilmemekte, bazı acenteler at ile safari yapma imkanı da sunmaktadır. Günübirlik bu turlarda, ulaşım için hangi yöntemi kullanmak istediğinizi acenteniz ile görüşerek belirleyebilirsiniz. Bunların yanında, Fethiye'yi çekici hale getiren unsurlardan biri de konaklama seçenekleridir. Fethiye tatilinizde rahatça konaklayabilmeniz için; Fethiye kiralık villa seçeneklerine göz atabilir, son derece konforlu bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

atli-safari

Foto 2. Atlı Safari Turu

Marmaris Safari Turu

Safari turları arasında ilgi çekici seçenekler arasında yer alan Marmaris jeep safari turları, ülkenin ve dünyanın dört bir yanından turist ağırlayan Marmaris'i tatil seçenekleri arasında ön sıralara taşır. Muğla'nın 13 ilçesinden birisi olan Marmaris, doğal güzellikleri ve sıcak iklimiyle safari için son derece uygun imkânları sunar. Yoğunlukla nisan ve ekim ayları arasında hizmet veren safari turu acenteleri, her gün hizmet vermektedir. Marmaris jeep safari turu saatleri ise acenteler arasında farklılık gösterebilir. Ancak çoğunlukla günün erken saatlerinde başlayıp, güneş batmadan önce sonlandığını söylemek mümkündür. Tatiliniz boyunca konaklayabilmeniz için ise Marmaris kiralık villa seçeneklerine göz atabilirsiniz.

Jeep Safari Turu

Safari turları birçok farklı araç ile gerçekleştirilebilir. Arazinin engebesine bağlı olarak bu araçlar çeşitlilik gösterebilir; bunlar arasında at ile seyahat etme gibi seçenekler bulunurken, araziye uygun bir seçenek olarak jeep ile seyahat etmek, birçok acente tarafından tercih edilmektedir. Jeep, çoğu zaman güvenli bir seçenek olarak da görülebilir. Jeep ile konvoy halinde ilerlenen bu turlara herkes katılabilir; oldukça konforludur ve gün boyu keyifli zaman geçirmeye imkân tanır. Bu turlara gerek yetişkinler gerekse çocuklar katılabilmektedir. Bu anlamda, aileniz ile birlikte keyifli zaman geçirmek için jeep safari turları, oldukça uygun bir seçenek olarak görülebilir. Acenteler ile iletişime geçerek taleplerinize uygun olan safari turunu kolayca belirleyebilirsiniz.

Safari Turu Fiyatları

Safari turları fiyatları farklı acenteler arasında değişkenlik gösterebilir. Sözgelimi, Kaş safari turu ile Fethiye'de düzenlenen bir safari arasında ücret bakımından farklılık olabilir. Bunun yanında bu turları içerdiği seçenekler ve olanaklar da çeşitlilik gösterecektir. Bu sebeple ortalama bir fiyattan söz etmek güçtür. Ancak genel anlamda, safari turlarının kişiye kattığı yaşam tecrübesi ve imkân sağladığı ruh dinginliği, onu birçok açıdan gerçekleştirilmeye değer bir deneyim haline getirir.

Fiyatlar hakkında doğru bilgiye ulaşmak için tercih ettiğiniz şehirdeki acenteler ile iletişime geçebilirsiniz. Bununla birlikte, turların süresi ve içerdiği imkânları da acenteniz ile görüşerek safari turunuzun ne şekilde gerçekleşeceğini kafanızda netleştirebilirsiniz. Tatiliniz boyunca konaklama işleminizi konforlu bir şekilde yapabilmek için kiralık villa seçeneklerine göz atabilir, ömrünüz boyunca unutamayacağınız benzersiz bir tatil gerçekleştirme fırsatını yakalayabilirsiniz.

Kiralık günlük villa alternatiflerimiz arasında mutlaka taleplerinizi karşılayan bir villa ile karşılaşabilirsiniz. Günlük villa seçeneklerimiz arasında ısıtmalı havuz sistemine sahip olan villalardan şömineli havuzlara kadar birçok villa seçeneğini değerlendirebilirsiniz.

İletişim
Beni Ara
Fırsatlar Bölgeler Villa Türleri Destek