Yaza Merhaba
Bahar İndirimleri Başladı
Çalışma Saatlerimiz
09.00 - 00:00

Kaş ve Çevresindeki Plajlar

kaputaj plajı

Kaputaş Plajı:

Kalkan-Kaş karayolundaki Kaputaş plajının mavi, yeşil ve sarının birbirine geçmiş tonlarına sahip denizi ve altın rengi kumsalını kartpostallarda görünce bir photoshop hilesi sanabilirsiniz. Fakat Kaputaş plajına yukarıdan bakınca gerçek olduğunu görüp büyüleneceksiniz. 187 basamaktan oluşan merdiveni indikten sonra kanyondan gelen ve yerin altına inerek akan suyun deniz kıyısında kumlar arasından süzülerek akması sonucu genel olarak serin ve turkuaz rengindeki suya dalabilirsiniz.

büyükçakıl plajı

Büyükçakıl Plajı:

Antalya’nın eşsiz doğası içerisinde saklanmış olan Büyük Çakıl Plajı, Kaş ilçesinin 1.750 metre doğusunda kalmaktadır. Yaklaşık olarak 50 metre uzunluğunda olan plaj şeffaf suyuyla ve tatil kokusu sinmiş havasıyla sizi kendine çekecek. En sıcak havalarda Büyük Çakıl Plajı’nda serinlemenin keyfini çok fazla yerde alamazsınız; çünkü denizin içinden kaynak çıkması sebebiyle suyu soğuktur. Yeşil bir doğanın içinde kendini gösteren ve turkuaz rengi suyunda davet eden havasına kapılıp eğlenceli ve bolca dinleneceğiniz bir tatil sizi bekliyor. Büyük Çakıl Plajı fantastik atmosferinde tüm yılınızın yorgunluğunu üzerinizden çekip alacak. Siz de sadece ruhunuzu yenilemenin tadını çıkaracaksınız.

küçükçakıl plajı

Küçükçakıl Plajı:

Kaş Küçük Çakıl Plajı, merkeze oldukça yakın. Hatta belki de yürüyerek gidilebilecek en güzel plaj. Mavi Bar’ın yanındaki yokuştan çıktıktan sonra, 5 dakikada plaja inebiliyorsunuz. Limanın çıkışında sol tarafta kalan Küçük Çakıl Plajı oldukça temiz ve çevresinde birçok restoran bulunuyor. Keyifli bir günde denizin ve güneşin tadını çıkarmak kesinlikle hiç bir şeye değişilmeyecek bir duygu olacak. Yaz tatilinizi Küçük Çakıl Plajı’na geçirirken Antalya’da bulunan tarihi kalıntıları ziyaret etmeyi unutmayın.

kalamar plajı

Kamalar Plajı:  

Kalamar koyunda bulunan  bu sakin ve temiz plaj tatilcilerin bir başka gözdesidir.

kışla koyu plajı

Kışla Koyu Plajı: 

Kalkan koyunun karşısından seyreden Patara Evleri’nin bulunduğu kışla koyu plaj, restaurant ve deniz eğlenceleri hizmeti vermektedir.

fırnaz koyu plajı

Fırnaz Koyu: 

Mavi yolculukların duraklarından biri olan Fırnaz koyunun karadan ulaşımı, yolu koruma altında olduğu için biraz zahmetlidir ama turkuaz renkli suları ve akvaryum gibi denizin dibini rahatça görebileceğiniz bir yerdir. Koyda bulunan ve insanı gençleştirdiğine inanılan çamuru ile çamur banyosu yapabilirsiniz.

kalkan halk plajı

Kalkan Halk Plajı: 

Türkiye’de şehir merkezindeki bu kadar güzel bir plajdan denize girme şansınız sanırım çok azdır. Deniz altından kaynayan ve dağlardan gelen soğuk suları taşıyan bir nehrin bulunduğu halk plajı ücretsiz, temiz ve şehir merkezindeki önemli bir plajdır. Plajda isterseniz şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

patara plajı

Patara Plajı:

Antalya’nın tatilcilerine sunduğu plajlardan biri olan Patara Plajı, aynı zamanda ülkemizin de en güzel 15 plajlarından bir tanesidir. Kaputaş Plajı gibi Kaş ve Kalkan’ın yakınında olan plaj, dünya standartlarında olsa da pek tanıtılamamıştır. Aynı zamanda Patara Antik Kenti plajın yakınlarında bulunmaktadır. Plajla antik kentin arasında kumulların önüne geçilebilmesi için setler vardır. Deniz kaplumbağalarının yumurtalarını emanet ettiği yerler arasında olduğu için plaj koruma altına alınmıştır.

İletişim
Beni Ara
Fırsatlar Bölgeler Villa Türleri Destek