Dalyan Turu (Çamur Banyosu)

Dalyan Turu (Çamur Banyosu)
  • Dalyan Turu (Çamur Banyosu) | Tatil Villam
  • https://www.tatilvillam.com/src/aktiviteler/10/images/a1f7a8882b.jpg
  • 30 Kasım 2019 tarihinde yayınlandı.
  • Tatil Villam https://www.tatilvillam.com/src/images/logos/828cb0d6bc.png

Tatil bölgenizde yer alan acentelerin organize ettiği bu tur, sabah sizi villa/apartınızdan alarak başlayan ve kısa bir otobüs yolculuğu ardından  Dalyan kasabasının limanına varılır. Buradan tekne seferi ile kaplumbağa sahiline giden yolunuz üzerinde, dağın yamacında bulunan eski Likya tarihinden kalan kalıntıların güzel manzarası eşliğinde Türkiye deki en güzel deltalardan birinde tekne ile seyahat etme şansını bulacaksınız.
Kaplumbağa sahilinde(İz tuzu) güneşlenirken ve denize girerken aynı zamanda deltadan akan tatlı suyun tuzlu su ile buluşmasına şahit olacaksınız. Bu sahil aynı zamanda deniz kaplumbağa çeşitlerinin en büyük 2ci yumurtalama sahillerinden biridir. Uluslararası ve yerel yetkililerin baskıları sayesinde bölge koruma altına alınmış olup büyük sayılardaki ziyaretçi sayılarına izin verilmemektedir.

Dalyan Turu (Çamur Banyosu)

Dalyan çamur banyosu : Burada 1 saat şifalı çamurlar ile cildiniz ipek gibi olacak ve gençleşeceksiniz. Bilimsel araştırmalar sonucunda Çamur, hafif ağrı ve acıları iyileştirir, kan dolaşımını artırır, kasları rahatlatır ayrıca cildi arındırarak yumuşak ve temiz hale getirir.

Kaplıcanın sıcak sularında şifa bulacaksınız…Buradaki kaplıca suları kaynağında 39 derece sıcaklıkta olup, bu kükürtlü sular, klörür, sodyum, hidrojensülfür, florür ve radyoaktif radon gazı içermektedir. Dalyan'ın kaplıcaları, geçmişte sadece yöre halkına şifa dağıtıyordu. İnsanlar çadır kurup, günlerce kür alıyordu. Bu suların, başta metabolizma, sinir, romatizma, siyatik, kadın ve cilt hastalıkları olmak üzere pek çok derde deva olduğu söylenmektedir.

Yerli yabancı tüm tatilcilerin yoğunlukla ilgi gösterdiği bir aktivite olan bu tur da, hem eğlenip hem de sağlık bulacaksınız…

Bir Yorum Bırakın

İletişim
Beni Ara