Kalkan ve Çevresindeki Plajlar

Kalkan ve Çevresindeki Plajlar
  • Kalkan ve Çevresindeki Plajlar | Tatil Villam
  • https://www.tatilvillam.com/src/rehberler/57/images/419b86cdbe.jpeg
  • 13 Nisan 2020 tarihinde yayınlandı.
  • Tatil Villam https://www.tatilvillam.com/src/images/logos/828cb0d6bc.png

Kalkan Halk Plajı:

Türkiye’de şehir merkezindeki bu kadar güzel bir plajdan denize girme şansınız sanırım çok azdır. Deniz altından kaynayan ve dağlardan gelen soğuk suları taşıyan bir nehrin bulunduğu halk plajı ücretsiz, temiz ve şehir merkezindeki önemli bir plajdır. Plajda isterseniz şezlong ve şemsiye kiralayabilirsiniz.

Kaputaş Plajı:

Kalkan-Kaş karayolundaki Kaputaş plajının mavi, yeşil ve sarının birbirine geçmiş tonlarına sahip denizi ve altın rengi kumsalını kartpostallarda görünce bir photoshop hilesi sanabilirsiniz. Fakat Kaputaş plajına yukarıdan bakınca gerçek olduğunu görüp büyüleneceksiniz. 187 basamaktan oluşan merdiveni indikten sonra kanyondan gelen ve yerin altına inerek akan suyun deniz kıyısında kumlar arasından süzülerek akması sonucu genel olarak serin ve turkuaz rengindeki suya dalabilirsiniz.

Kalamar Plajı:

Kalamar koyunda bulunan  bu sakin ve temiz plaj tatilcilerin bir başka gözdesidir.

Kışla Koyu Plajı:

Kalkan koyunun karşısından seyreden Patara Evleri’nin bulunduğu kışla koyu plaj, restaurant ve deniz eğlenceleri hizmeti vermektedir.

Fırnaz Koyu:

Mavi yolculukların duraklarından biri olan Fırnaz koyunun karadan ulaşımı, yolu koruma altında olduğu için biraz zahmetlidir ama turkuaz renkli suları ve akvaryum gibi denizin dibini rahatça görebileceğiniz bir yerdir. Koyda bulunan ve insanı gençleştirdiğine inanılan çamuru ile çamur banyosu yapabilirsiniz.

Bir Yorum Bırakın

İletişim
Beni Ara