Çalışma Saatlerimiz
09.00 - 00:00

Datça

Nezih Bahçe ve Konum

Villa Deren 4

#454344
 

Muğla / Datça

Doluluk Takvimi 30,625 ~ 61,250 Aralığında
2+1 5 Kişi Beğen
Nezih Bahçe ve Konum

Villa Deren 2

#454342
 

Muğla / Datça

Doluluk Takvimi 30,625 ~ 61,250 Aralığında
2+1 5 Kişi Beğen
Denize Yürüme Mesafesi

Villa Deren 3

#454343
 

Muğla / Datça

Doluluk Takvimi 30,625 ~ 61,250 Aralığında
2+1 5 Kişi Beğen
Modern Taş Mimari

Villa Deren 1

#498120
 

Muğla / Datça

Doluluk Takvimi 30,625 ~ 61,250 Aralığında
2+1 5 Kişi Beğen
Kalabalık Aile Gruplarına Uygun

Villa Datya 2

#202341
 

Muğla / Datça

Doluluk Takvimi 70,280 ~ 124,950 Aralığında
4+1 7 Kişi Beğen
Toplam 5 adet villadan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.
Toplam 5 adet villadan 1 ile 5 arasındakiler gösteriliyor.

Datça Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Datça, Ege Bölgesi'nde bulunan ve Muğla iline bağlı olan tatil ilçelerinden biridir. Datça Yarımadası üzerinde olması nedeniyle adını da bu yarımadadan almıştır. Söz konusu ilçe; Antalya, Bodrum Kuşadası gibi kalabalık tatil mekânlarından hoşlanmayanlar için çok ideal bir seçimdir. Yunanistan'a bağlı Simi Adası, Datça'nın tam karşısında bulunur. Bu nedenle adaya günübirlik ziyaretler de gerçekleştirebilirsiniz.

Datça ilçe merkezine bağlı olan 9 adet kasaba bulunur. Söz konusu kasabalar arasında Mesudiye, deniz kenarında olması nedeniyle en popüler olanıdır. Her yıl ilçeye gelen turist sayısı artmakla birlikte bu turistlerin daha çok Alman, Rus ve İngiliz olduğu gözlemlenmektedir.

253 km'lik bir sahil şeridine sahip olan Datça'da tam 52 adet koy vardır. İlçenin en meşhur sahil şeridi ise Gebekum Sahili'dir. Günümüzde özel olarak koruma altına alınan söz konusu sahil şeridinde 85'i aşkın bitki türünün yanında 19 kuş türü de bulunmaktadır.

Datça, tatil yapmak için muhteşem bir seçimdir. Burada tatil yaparken ilçenin doğal ve tarihi zenginliklerinden yararlanabilirsiniz. Tatil Villam ile ihtiyaçlarınıza uygun bir villa seçimi ile tatilinizi unutulmaz kılabilirsiniz.

Datça ilçesi, özellikle yat turizmi ile ön plana çıkmaktadır. Çünkü ilçede denize girmek için birçok koy mevcuttur. Hayatın son derece renkli ve canlı olduğu söz konusu ilçede birçok alternatif bulabilirsiniz.

Rüzgârlı havası, dalış ve doğa yürüyüşü mekânları ile de ön plana çıkan Datça, doğa tutkunlarının vazgeçemediği merkezlerden biridir. İlçedeki ilgi çekici mekânlardan biri de 8 km uzunluğa sahip olan yel değirmenleridir. Yel değirmenlerinin bulunduğu alanda fotoğraf çektirmek bir gelenek halini almıştır. Datça, Antalya, Bodrum gibi tatil mekânlarına nazaran çok daha sakin bir yerdir. Burayı tercih eden ziyaretçiler daha çok doğa, deniz ve tarih ile iç içe, sakin bir tatil için burayı tercih etmektedirler. İlçeye gelen yerli ve yabancı turist sayısının her geçen yıl biraz daha arttığını da söyleyebiliriz.

Datça, denizi ve eşsiz doğasının yanı sıra tarihi ile de ön plana çıkan merkezlerden biridir. İlçenin Antik döneme kadar uzanan bir tarihi vardır. İlçede yapılan arkeolojik kazı çalışmalarından, ilçenin tarihinin MÖ 2000'li yıllara kadar uzandığı anlaşılmaktadır. İlçede, geçmiş dönemde yaşayan en tanınmış halk, Kayralılar ve Dorlar'dır. Dorlar, MÖ 1000 yıllarında Trakya dolaylarından Datça'ya gelerek burada Knidos şehrini kurmuşlardır. "Tarihin Babası" adıyla anılan Herodot, Lidya'nın Persler tarafından kuşatılması sonucunda Knidos şehrine sığınmıştır. Hem Dorlar, hem de Persler tarafından önemli olan Knidos şehrine çok fazla yatırım yapılmıştır. O dönemde dahi şehrin nüfusu 70 bini bulmuştur. Günümüzde ise Datça'nın nüfusu, 24 bin dolaylarındadır.

Son 20 yılda turistik açıdan son derece önemli bir merkez haline gelen Datça'da önceden halkın tek geçim kaynağı tarımdı. İlçede bugün herhangi bir sanayi tesisi olmamakla birlikte kurulan küçük imalathanelerde zeytinyağı üretimi yapılmaktadır. Her çeşit doğa sporunun yapıldığı Datça'da sürekli esen rüzgâr nedeniyle sörf sporu yaygın olarak tercih edilir. Datça'da bulunan birçok koy nedeniyle mavi tur turizmi ön plana çıkmaktadır. Söz konusu koylar, ilçedeki turizmi canlı tutan en önemli doğal zenginliklerdir. Datça villa kiralama seçeneklerinde yararlanırken ilçenin tarihi evlerini, koylarını, plajlarını, muhteşem doğasını ve mutfak zenginliklerini keşfetme imkânı da bulabilirsiniz.

Neden Datça Kiralık Villa Tercih Edilmelidir?

Datça villa kiralık imkânlarından yararlanırken yukarıda da değindiğimiz gibi ilçenin çok önemli zenginliklerinden de yararlanabilirsiniz. Günümüz dünyasında insanlar tatil için, otel ortamının kalabalık ve stresli ortamından ziyade sakin ortamları tercih ederler. Otelde tatil yaptığınızda kahvaltı için belli saatte uyanmanız, yemek saatlerine dikkat etmeniz ve onlarca kişi ile iç içe zaman geçirmeniz gerekir. Datça yazlık villa seçeneklerinde ise lüks bir villada tatil yaparken zamanınızı istediğiniz gibi planlayabilir, tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

Datça Villa Kiralama Seçenekleri

Tatil Villam'ı tercih ederek arzu ettiğiniz her özelliğe sahip olan bir villa ile karşılaşabilirsiniz. Villa seçeneklerimiz arasında tercih yaparken web sitemizin gelişmiş filtreleme özelliklerinden de istifade edebilirsiniz.

Villa seçeneklerimiz arasında tercih edilenlerden ilki muhafazakar villa çeşitlerimizdir. Söz konusu villalarımız, dışarıdan kesinlikle görünmeyecek şekilde inşa edilmiş olup, muhafazakâr ailelerin hassasiyetlerine göre düzenlenmiştir. Bu villalarda tatil yapan misafirlerimiz özgürce havuzu kullanabilir, dilediği gibi zaman geçirebilirler.

Villa seçeneklerimiz arasında ön plana çıkanlardan biri de balayı villaları çeşitleridir. Bu villalarımız da yeni evli çiftlerimizin sakin ve huzurlu bir ortamda vakit geçirebilecekleri son derece lüks yapılardır. Datça kiralık villa havuzlu alternatiflerimizi değerlendirerek çok daha konforlu bir ortamda tatil yapabilirsiniz.

Kiralık villa Datça seçeneklerimiz arasında geniş ailelerden arkadaş gruplarına kadar her türlü villa alternatifini bulabilirsiniz. Söz konusu villalar ihtiyaçlarınıza göre dizayn edilmiş olup her türlü ayrıntı düşünülmüştür.

Datça Gezilecek Yerler

Muğla kiralık villa tatiliniz esnasında doğa ve tarih ile iç içe olan ilçede birçok gezilecek yeri görebilirsiniz. Bu kapsamda villa Datça tatili esnasında aşağıdaki gezilecek yerleri görmenizi tavsiye ediyoruz.

Eski Datça

Datça şehir merkezine giderken sağ tarafınızda kalan Eski Datça'da eski tarihi evleri görebilir, tarihe mini bir yolculuk yapabilirsiniz. Her yıl düzenlenen çeşitli festival ve organizasyonlar da Eski Datça'da yapılır. Tatil döneminde bu festivallere denk gelirseniz kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Knidos Antik Kenti

Antik kentlere ilgi duyuyorsanız antik döneme ait olan tarihi kalıntıları görmenizi tavsiye ediyoruz. Günümüzde antik kentin çok küçük bir kısmı ayakta almıştır. Ziyaretçilerin de sadece bu bölümü ziyaret etmesine izin verilir. Doğa ve deniz ile iç içe olan antik kent ziyaretinden sonra doğa gezintisi ve deniz faaliyetini de düşünebilirsiniz.

Kumluk Plajı

Datça şehir merkezinde bulunan bu plaj, Datça'nın tek kumlu plajıdır. Doğal olarak kalabalık bir ortam olan plajın denizine hayran kalacağınıza emin olabilirsiniz.

Koylar

Yukarıda da değindiğimiz gibi Datça'da çok fazla koy vardır. Datça kiralık havuzlu villa tatilinize koy turları ile kısa bir mola verebilirsiniz. Çok temiz ve el değmemiş koylarda yüzerek eğlenceli vakit geçireceğinize emin olabilirsiniz.

Datça Kiralık Villa Fiyatları

Datça kiralık villa fiyatları, villanın özelliklerine, denize olan mesafesine ve villanın kapasitesine göre değişmektedir. İhtiyaçlarınız doğrultusunda villa tercihlerinizi yapabilir, Tatil Villam'ın cazip fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Emin olun Tatil Villam ile bütçenize uygun bir villa fırsatı yakalayacaksınız. 

İletişim
Beni Ara
Fırsatlar Bölgeler Villa Türleri Destek