Yaza Merhaba
Bahar İndirimleri Başladı
Çalışma Saatlerimiz
09.00 - 00:00

Fethiye Bölge Gezilecek Yerler

Antik çağlardaki adı Telmessos olan Fethiye, doğanın tüm güzelliklerini birbirinden güzel koylarla bütünleşmesinden oluşan melez bir prenses gibidir. Tarihteki yeri M.Ö dayanan bölge; belki de yüzyıllar öncesinden günümüze kadar korunabilen nadir bölgelerindendir. Bölge koruma altından olduğundan dolayı alıştığımız büyük Ege ve Akdeniz yaz tatili otellerinden çok sayıda bulunmamaktadır fakat; mevcut tesisler sizi beklentilerinizi fazlasıyla karşılayabilecek seviyededir.

 

Fethiye'de Nerelere Gidilir?

Fethiye bölgesinde farklı doğal güzellikleri ve tarihi kalıntıları bulabilirsiniz. Özellikle Ölüdeniz'in doğasal güzellikleri ve denizin kalitesi hemen hemen herkesin aşık olacağı cinstendir. Fethiye merkezde yer alan antik tiyatro ve kaya mezarlıkları ise görülmesi gereken tarihi yerler arasındadır. Fethiye bölgesinin yaylası olarak adlandırılan Kayaköy ise bünyesinde birçok tarihi mimariyi yansıtmaktadır.

 

Gece Hayatı ve Eğlence

Fethiye de birçok bar, gece kulüpleri ve restaurant bulunmaktadır. Bölgede eğlence olanakları genellikle merkezde ve çalış bölgesinde bulunmaktadır. Yabancı turistlerin de tercih ettiği bir bölge olan Fethiye de her tarzda eğlence olanağı bulunmaktadır. Yamaç paraşütü ve tüplü dalış gibi extreme sporlara çok uygun olan bir tesistir.

 

Nasıl Gidilir?

Havalimanına Olan Uzaklık: 53 km. (Dalaman)

İstanbul'a Olan Uzaklık: 806 km. (karayolu)

İzmir'e Olan Uzaklık: 339 km. (karayolu)

Ankara'ya Olan Uzaklık: 614 km. (karayolu)

 

Önemli Tarihler ve Festivaller

Fethiye Klasik Müzik Festivali - Ekim

Fethiye Kültür Sanat Günleri - Mayıs

İletişim
Beni Ara
Fırsatlar Bölgeler Villa Türleri Destek